newsletter program pre stálych zákazníkov

Ceny viazané na heslo
Prihlásenie sa
Odhlásenie sa
Noci


1st Izba

Dospelí:
Deti:
Počet izieb: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Ak si rezervujete izbu u Danubius Hotels Group, môžete si byť istí, že dostanete najvýhodnejšie verejne dostupné ceny izieb.  Ak do 24 hodín od rezervácie nájdete inde nižšiu cenu, potom k nej našu cenu upravíme a okrem toho poskytneme zľavu 30 EUR, ktorú môžete  použiť na jedlá/nápoje a iné služby hotelapočas svojho pobytu v hotely,
podľa obsahu Všeobecných zmluvných podmienok.

Pre odoslanie požiadavky vyplňte online formulár! Požiadavku musíte odoslať najneskôr 48 hodín pred normálnou dobou prihlásenia sa.


všeobecné zmluvné podmienky formulár požiadavky faq

60. Piešťanský festival

Srdečne Vás pozývame na 60. Piešťanský festival a XI. Majstrovské spevácke kurzy Petra Dvorského 2015.

Program festivalu

60. Piešťanský festival

V sobotu 30. mája 2015 otvorí Slovenská filharmónia slávnostným koncertom v Dome umenia v Piešťanoch jubilejný 60. ročník Piešťanského festivalu.

V Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, a.s. budú súčasťou festivalu už deviaty rok Majstrovské spevácke kurzy Petra Dvorského. 


Od 6. do 15. júla v Kongresovom centre pod vedením Petra Dvorského, Zlatice Livorovej,  Dagmar Livorovej, Branka Ladiča a Petra Pažického budú pracovať mladí vokálni sólisti zo Slovenska i zo zahraničia. Uskutočnia sa 3 večerné koncerty frekventantov kurzov ( 9. júla, 11. júla, 13. júla) a 16.7. záverečný koncert absolventov kurzov.

Nasledovať bude 21. júla koncert Lincolnshire Youth Symphony Orchestra z Veľkej Británie. 80-členný orchester tvoria mladí nadaní hudobníci od 12 do 19 rokov, vedie a diriguje ho Nigel Morley.

Vo štvrtok 23. júla vystúpi v Danubius Health Spa Resort Thermia Palace s Janáčkovou Kreutzerovou sonátou jedno z najsľubnejších mladých komorných zoskupení Mucha Quartet. Okrem toho zaznejú diela F. Schuberta a L. van Beethovena.

Nedeľa 26. júla bude patriť záverečnému festivalovému programu v Kongresovom centre SLK Piešťany. Bratislava Hot Serenaders s programom The Best of George Gershwin and Paul Whiteman ukončí tento výnimočný hudobný sviatok.

„60. rokov umenia“ (1955 – 2015)

Piešťanský festival je druhým najstarším hudobným festivalom našej novodobej histórie. Iniciátorom a zakladateľom festivalu bol prof. Eugen Suchoň, ktorý ho spolu so svojimi spolupracovníkmi pozdvihol už v prvých rokoch existencie na špičkovú európsku úroveň. Počas šiestich dekád na ňom účinkovali najvýznamnejšie hudobné domáce i zahraničné telesá a vynikajúci vokálni i inštrumentálni sólisti.

Hlavnými usporiadateľmi 60. ročníka sú Umelecký súbor Lúčnica - Dom umenia Piešťany, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s. a Mesto Piešťany. Podujatie, ktoré potrvá od 30. mája do 26. júla, je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

V Dome Umenia  sa predstavia významné domáce hudobné telesá ako Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Slovenský komorný orchester, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Štátna opera Banská Bystrica, Moyzesovo kvarteto, Štátny komorný orchester Žilina a ďalšie. K najvýznamnejším domácim sólistom budú patriť klavirista Marián Lapšanský, vokálni sólisti Eva Hornyáková, Terézia Kružliaková, Tomáš Černý, Peter Mikuláš, flautista Miloš Jurkovič, huslisti Dalibor Karvay, Peter Michalica a Ewald Danel, harfistka Katarína Turnerová, organista Stanislav Šurin, súbor Collegium Wartberg, zahraniční umelci z Českej republiky – Janáčkov komorný orchester so sólistom Jozefom Špačkom, koncertným majstrom Českej filharmónie, Balet Národního divadla v Brne, či poľský klavirista Pawel Dobrowski. Ponúkne v tomto jubilejnom roku svojim návštevníkom aj mimoriadne podujatia, medzi ktoré bude patriť výstava sôch majstra Jána Ťapáka, spomienkový koncert na speváčku Evu Kostolányiovú s Art Music Orchestra a Speváckym zborom Lúčnice, ako aj jubilejný koncert Petra Nagya a skupiny Indigo.

Srdečne Vás pozývame a želáme krásne umelecké zážitky.         
                                

 

Počasie
Momentálny stav
zväčša slnečno
11.3°C
29.Marec2017
zväčša slnečno
7°C - 20°C
30.Marec2017
sčasti zamračené
5°C - 18°C
31.Marec2017
zväčša slnečno
7°C - 19°C
01.Apríl2017
zväčša slnečno
8°C - 20°C
02.Apríl2017
zväčša slnečno
7°C - 19°C
03.Apríl2017
sčasti zamračené
5°C - 18°C
04.Apríl2017
sčasti zamračené
6°C - 18°C
05.Apríl2017
sčasti zamračené
7°C - 18°C
06.Apríl2017
zväčša slnečno
6°C - 18°C
Mapa Webová kamera
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prehliadané
 
X