newsletter program pre stálych zákazníkov

Ceny viazané na heslo
Prihlásenie sa
Odhlásenie sa
Noci


1st Izba

Dospelí:
Deti:
Počet izieb: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Ak si rezervujete izbu u Danubius Hotels Group, môžete si byť istí, že dostanete najvýhodnejšie verejne dostupné ceny izieb.  Ak do 24 hodín od rezervácie nájdete inde nižšiu cenu, potom k nej našu cenu upravíme a okrem toho poskytneme zľavu 30 EUR, ktorú môžete  použiť na jedlá/nápoje a iné služby hotelapočas svojho pobytu v hotely,
podľa obsahu Všeobecných zmluvných podmienok.

Pre odoslanie požiadavky vyplňte online formulár! Požiadavku musíte odoslať najneskôr 48 hodín pred normálnou dobou prihlásenia sa.


všeobecné zmluvné podmienky formulár požiadavky faq

Základné pravidla golfu

Čistenie lopty – loptička na gríne môže byť vždy zdvihnutá. Loptu ležiacu na inom mieste ihriska môžete očistiť len vtedy, ak je zdvihnutá podľa pravidiel. Inak sa jej nemôžete dotknúť. Po odohratí jamky a pred samotným ďalším odpalom je očistenie loptičky samozrejmosťou.

Dropovanie – pravidlá dovoľujú občas zdvihnúť loptičku a spustiť ju na inom mieste. Dropovanie znamená označiť miesto povolené na tento úkon, kde spustíte loptičku z ruky natiahnutej vo výške ramien. Ak loptička odskočí bližšie k jamke alebo sa odkotúľa viac ako dve dĺžky palice od miesta dopadu, znovu opakujete dropovanie beztrestne.

Hra z odpaliska – menšie ihriská majú spoločné odpaliská. Na väčších sú odlíšené farbou. Žlté sú pánske a červené dámske. Loptička sa tu umiestňuje do obdĺžnikového priestoru vymedzeného dvoma kolíkmi a dvoma dĺžkami palíc smerom dozadu. Je to jediné miesto, kde môžete použiť „týčko“.

Lopta sa hrá ako leží – nie je dovolené vylepšovať si pozíciu loptičky v hre ani priestor švihu. Pri hre smiete odložiť voľne ležiace predmety ako líste, šišky či vetvičky. S loptičkou však hýbať nesmiete.

Lopta na gríne – poloha sa môže označiť markovátkom či mincou. Nesmie zavadzať súperom v hre. Ak sa pri pate dotknete súperovej loptičky, dostávate dve trestné rany.

Lopta v pieskovisku – pri hre z bunkra sa golfista nesmie dotknúť palicou piesku skôr, než zasiahne loptu. Porušenie sa trestá dvoma trestnými ranami. Lopta vo vodnej prekážke – ak sa dostanete do vody označenej žltými kolíkmi, môžete skúsiť odohrať ranu, alebo si pripíšete trestnú ranu a dropujete loptičku.

Nehrateľná lopta – hráči majú možnosť prehlásiť loptičku za nehrateľnú a pripočítať si trestnú ranu. Druhá loptička sa dropuje o dve dĺžky palíc ľubovoľným smerom, no nie bližšie k jamke.

Prednosť v hre – na ihrisku má vždy hráč, ktorého loptička je najďalej od jamky. Na úvodnom odpalisku je poradie ľubovoľné. Na ďalšom hrajú prví tí s najmenším výsledkom na predošlej jamke.

Závady – sú umelé alebo iné objekty, ale aj súčasti ihriska. Pohyblivú závadu na ihrisku (nejaký predmet) je možné beztrestne premiestniť. Ak v hre prekáža nepohyblivá závada (trysky závlahy, cesta) je dovolené loptičku beztrestne dropovať do vzdialenosti dĺžky jednej palice od najbližšieho prijateľného miesta, no nie bližšie k jamke.

Etika - nie je vhodné stáť blízko hráča ani sa pohybovať okolo, najmä vtedy, keď sa nachádzate na gríne. Vtedy by ste mali stáť mimo jeho periférneho videnia. Tiež by ste sa nemali nachádzať blízko jamky. Čiara patu – cesta na gríne, ktorú bude loptička sledovať, je „svätá zem“. Grín treba opustiť v momente, keď každý z vašej skupiny odohrá svoj pat. Ak zotrvávate na tomto území, je to priestupok voči etike, a to z dôvodu spomaľovania hry, a tiež po hre na gríne by ste na tejto ploche mali zanechať čo najmenej stôp.

Oblečenie - vo všeobecnosti platí, že pri hre by mal mať hráč oblečené tričko s golierom. Okrem klasického je dovolený i stojatý golier. Hráči by nemali mať odhalené ramená a pri krátkych nohaviciach alebo sukni je povolená dĺžka tesne nad kolená. Striktne sú zakázané modré rifle. Oblečenie by malo byť dostatočne voľné a prispôsobené pohybu hlavne pri odpale.

Autor: Ivan Paulech, Zdroj: http://www.golfonline.sk/

Počasie
Momentálny stav
zväčša slnečno
10°C
28.Február2017
mierne zamračené
4°C - 14°C
01.Marec2017
sčasti zamračené
0°C - 10°C
02.Marec2017
zamračené, oblačno
-1°C - 11°C
03.Marec2017
sčasti zamračené
4°C - 12°C
04.Marec2017
zamračené, oblačno
6°C - 15°C
05.Marec2017
mierne zamračené
5°C - 14°C
06.Marec2017
sčasti zamračené
4°C - 14°C
07.Marec2017
sčasti zamračené
3°C - 13°C
08.Marec2017
sčasti zamračené
2°C - 11°C
Mapa Webová kamera
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prehliadané
 
X